DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Kolejna inwestycja w Katowicach w ramach programu Mieszkanie Plus

Kolejna inwestycja w Katowicach w ramach programu Mieszkanie Plus

Około 500 mieszkań powstanie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus przy ulicy Korczaka w Katowicach. To efekt umowy podpisanej 7 lipca przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i BGK Nieruchomości. Wcześniej do programu zgłoszona została działka przy ul. Górniczego Dorobku w katowickim Nikiszowcu. Łącznie w Katowicach przygotowanych do budowy jest już około tysiąca dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.
 
 Działka przy ul. Korczaka znajduje się w dzielnicy Dąbrówka w pobliżu osiedla Zimowego. Jej zagospodarowanie jest przedmiotem II etapu konkursu na dom modelowy, ogłoszonego przez BGK Nieruchomości. W ramach I etapu konkursu swoje pomysły na dom modelowy zaprezentowało 75 pracowni architektonicznych z całej Polski. 12 zespołów zakwalifikowanych do kolejnego etapu pracuje teraz nad szczegółowymi rozwiązaniami technicznymi dla katowickiej inwestycji.
 
― Po raz kolejny Katowice są w awangardzie prac nad programem Mieszkanie Plus. W październiku ub.r. podpisaliśmy pierwszy list intencyjny, dziś przygotowujemy się wspólnie z lokalnymi władzami do budowy około tysiąca mieszkań ― powiedział Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości. – Cieszę się, że właśnie w Katowicach mają szansę powstać pierwsze budynki realizowane w oparciu o projekt domu modelowego programu Mieszkanie Plus. Wierzę, że nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, jakie zastosujemy, zaowocują estetyczną i funkcjonalną przestrzenią i stosunkowo niskimi kosztami budowy.
 
Inwestycja będzie realizowana przez spółkę celową – utworzoną przez fundusz, którego aktywami zarządza BGK Nieruchomości – oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS). KTBS obejmie udziały w zamian za aport terenu inwestycyjnego, który wcześniej otrzyma od miasta Katowice – właściciela terenu.
 
― Katowice przyciągają nowych mieszkańców wysoką jakością życia i atrakcyjnymi miejscami pracy. Uzupełnieniem tego musi być dobra oferta mieszkaniowa, która dzięki programowi Mieszkanie Plus powiększy się o około tysiąc mieszkań w dwóch lokalizacjach. Dlatego cieszę się, że to właśnie w stolicy powstałej niespełna tydzień temu metropolii tak wiele osób znajdzie nowe lokum – stwierdził Marcin Krupa, prezydent Katowic. ― Mieszkanie Plus to rozwiązanie atrakcyjne dla obecnych i przyszłych mieszkańców naszego miasta, dla młodych ludzi, dla rodzin. Program będzie impulsem dla osób, które już wybrały Katowice jako miejsce pracy, by tutaj także zamieszkały, założyły rodziny i wychowywały dzieci.
 
Budowę mieszkań sfinansuje BGK Nieruchomości. Oprócz samych budynków powstanie również droga dojazdowa oraz  infrastruktura techniczna – wodociągowa, sanitarna i deszczowa. W ciągu najbliższych tygodni podpisane ma zostać tzw. porozumienie realizacyjne pomiędzy miastem Katowice a BGK Nieruchomości, które precyzyjnie określi zakres prac po stronie miasta.
 
Wstępny harmonogram inwestycji zakłada uzyskanie pozwolenia na budowę w 2017 roku, rozpoczęcie prac – na wiosnę 2018 roku, a zakończenie budowy – na przełomie 2019 i 2020 roku. W podobnych ramach czasowych realizowana będzie inwestycja w Nikiszowcu – na Mrówczej Górce przy ul. Górniczego Dorobku.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47