DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Budujemy mieszkania dla rozwoju

Budujemy mieszkania dla rozwoju

Budowa dostępnych cenowo mieszkań na wynajem w ramach rządowego programu mieszkaniowego w dalszym ciągu realizowana będzie zarówno w dotychczasowym filarze komercyjnym przez BGK Nieruchomości S.A., jak i w filarze regulowanym, którego zasady określa ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

BGKN będzie w dalszym ciągu zapewniać finansowanie i realizację inwestycji mieszkaniowych przede wszystkim na gruntach będących obecnie własnością jednostek samorządu terytorialnego i inwestorów prywatnych.

Czynsze w projektach realizowanych przez BGKN będą kalkulowane w sposób komercyjny. Inwestycje będą realizowane w oparciu o nowoczesne technologie budowlane i innowacyjne rozwiązania architektoniczne, co w połączeniu z efektem skali pozwoli istotnie obniżyć koszty budowy i oferować najemcom konkurencyjne stawki czynszu.  

Pilotaż programu Mieszkanie Plus jest aktualnie prowadzony przez spółkę BGK Nieruchomości SA. Podmioty zainteresowane współpracą (samorządy gminne, deweloperzy, podmioty posiadające grunty pod zabudowę mieszkaniową), kierują bezpośrednio ofertę współpracy do spółki.

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus przygotowywanych jest obecnie ponad 10 tys. mieszkań na wynajem, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47