DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Budowa mieszkań w Białej Podlaskiej przebiega w ekspresowym tempie

Budowa mieszkań w Białej Podlaskiej przebiega w ekspresowym tempie

Trzy bloki w Białej Podlaskiej są już na poziomie trzeciego, najwyższego piętra. Miasto rozpoczęło już zbieranie wniosków od osób zainteresowanych skorzystaniem z oferty rządowego programu Mieszkanie Plus.

Inwestycja w Białej Podlaskiej, realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus, przebiega w ekspresowym tempie. Mieszkańcy od jakiegoś czasu mogą zgłaszać wnioski o przyznanie mieszkania, a pierwsi lokatorzy do nowych bloków wprowadzą się już w pierwszej połowie 2018 roku.   

– Cieszymy się z szybkich postępów na placu budowy. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, a nawet szybciej, bo jesteśmy z wszystkimi pracami o miesiąc wcześniej – mówi prezydent Białej Podlaskiej, Dariusz Stefaniuk. 

W celu złożenia wniosku należy wypełnić specjalną ankietę w internecie lub udać się bezpośrednio do urzędu miasta. Urzędnicy zapewniają, że kolejność zgłoszeń nie będzie miała żadnego znaczenia, a do weryfikacji posłużą przede wszystkim takie kryteria, jak wielkość rodziny i wysokość zarobków.

W ramach rządowego programu w Białej Podlaskiej powstaje 186 mieszkań. Trzy bloki są już na poziomie trzeciego, najwyższego piętra. Spośród wszystkich mieszkań o powierzchni od 45 do 55 metrów kw. 26 ulokowanych na parterze będzie dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Biała Podlaska ruszyła z realizacją programu jako pierwsze miasto w Polsce

 

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47