DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Rekordowe zainteresowanie mieszkaniami w Białej Podlaskiej

Rekordowe zainteresowanie mieszkaniami w Białej Podlaskiej

Już ponad 740 wniosków złożyli chętni na skorzystanie z rządowego programu mieszkaniowego w Białej Podlaskiej, w związku z czym władze miasta rozważają rozpoczęcie kolejnych inwestycji. 

W Białej Podlaskiej w ramach rządowego programu mieszkaniowego jest budowanych obecnie 186 mieszkań. Inwestycja jest realizowana w bardzo dobrym tempie – pierwsze mieszkania mają zostać oddane do użytku w czerwcu 2018 roku. 

„Kończymy krycie dachów, wstawiamy już do budynków okna i drzwi” – poinformowała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Bernadeta Puczka, prezes zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej.

Na około rok przed ukończeniem inwestycji wiadomo już jednak, że popyt na mieszkania budowane w ramach rządowego programu jest co najmniej kilkukrotnie wyższy od zakładanej podaży. Pierwsza inwestycja w Białej Podlaskiej składa się z trzech budynków, w których powstaje w sumie 186 mieszkań, tymczasem do lokalnego Zakładu Gospodarki Lokalowej wpłynęło już ponad 740 ankiet od potencjalnie zainteresowanych rodzin. Większość chętnych na mieszkania pochodzi z Białej Podlaskiej, ale ok. 10 proc. stanowią wnioski spoza miasta.

W związku z tak dużym zainteresowaniem miasto zastanawia się już nad kolejną inwestycją.

"Musimy się dobrze przyjrzeć tej sytuacji, bo zainteresowanie mieszkaniami jest ogromne. Mamy problemy z działką w granicach miasta, którą moglibyśmy wykorzystać pod budowę, ale myślę, że ten problem uda się rozwiązać" – powiedziała Bernadeta Puczka w rozmowie z PAP.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47