DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Dom marzeń, miasto marzeń. Zapraszamy na warsztaty dla dzieci

Dom marzeń, miasto marzeń. Zapraszamy na warsztaty dla dzieci

„Dom marzeń, miasto marzeń” to nasza propozycja dla najmłodszych. Podczas warsztatów, towarzyszących wystawie prac nadesłanych w konkursie na wielorodzinny dom modelowy, chcemy zaprosić dzieci do zabawy w projektowanie i planowanie przestrzeni. Będziemy rysować, ciąć, kleić, lepić, budować, burzyć i konstruować.

W trakcie czterech weekendowych spotkań, dzieci pod okiem doświadczonych architektów i animatorów dowiedzą się jakimi prawami rządzi się otaczająca ich przestrzeń i sprawdzą czego potrzebują mieszkańcy domu i miasta, by się w nim dobrze czuć.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 lat. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali wystawowej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Dobrej 56/66. Czas trwania 120 minut. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy za pośrednictwem poniższego formularza. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

16 WRZEŚNIA
godz. 14.00-16.00 – „OSIEDLOWE HISTORIE”

Podczas warsztatów dzieci zmierzą się z projektowaniem mieszkań, z których finalnie zbudują blok. Dowiedzą się, jak dawniej mieszkali ludzie oraz czym są nowoczesne osiedla na Dalekim Wschodzie. Wszystko w formie interaktywnych, przestrzennych zabaw, które dostarcza wielu emocji.

17 WRZEŚNIA
godz. 11.00-13.00 „ILE STÓP ZMIEŚCI SIĘ W DRAPACZU CHMUR”

W trakcie zabawy dzieci dowiedzą się, że do powstania budynku w mieście prowadzi szereg procesów. Uczestnicy wcielą się w role projektantów, inwestorów, jak również potencjalnych użytkowników. Znajdą różne funkcje dla wieży i drapaczy chmur, do budowy których użyją tajemniczych materiałów.

23 WRZEŚNIA
godz. 14.00- 16.00 „SKALA I PROPORCJE”

Jaki jest związek pomiędzy budową anatomiczną człowieka i elementami naszego otoczenia? Kim jest „człowiek witruwiański”? Warsztaty przyniosą odpowiedź na te i wiele innych pytań. Rysowaniu i lepieniu z plasteliny będzie towarzyszyć opowieść o czasach, kiedy miarą przestrzeni była ludzka stopa czy łokieć.

24 WRZEŚNIA
godz. 11.00-13.00 „PRZYJAZNE MIASTO I MIEJSCOWOŚĆ”

Jakie powinno być przyjazne miasto? Czego nie może w nim zabraknąć? Na podłodze dzieci ułożą przyjazną miejscowość – z domami, szkołami, bibliotekami, parkami, ogrodami, alejami, placami, szpitalami czy dworcami.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA WARSZTATY ZNAJDUJE SIĘ POD TYM ADRESEM

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47