DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Grzegorz Muszyński: polski rynek potrzebuje instytucjonalnych inwestorów

Grzegorz Muszyński: polski rynek potrzebuje instytucjonalnych inwestorów

Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGK Nieruchomości, podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy wziął w udział w debacie pt. „Budownictwo mieszkaniowe jako szansa dla polskiej gospodarki”, gdzie opowiedział m.in. o pilotażu programu Mieszkanie Plus.

Rynek potrzebuje więcej podmiotów takich jak spółka BGK Nieruchomości, która odpowiada za realizację pilotażu programu Mieszkanie Plus. Bez tego nie będziemy w stanie zaoferować Polakom dużej ilości mieszkań na wynajem – mówił podczas debaty Grzegorz Muszyński, zwracając uwagę na fakt, że aby polski rynek mieszkań na wynajem mógł się rozwijać, potrzebni są do tego instytucjonalni inwestorzy.

Członek zarządu BGK Nieruchomości zwracał również uwagę na fakt, że programy takie jak Mieszkanie Plus nie stanowią konkurencji dla rynku prywatnego.

Nasz produkt jest kierowany do tych osób, które znajdują się poza systemem bankowym. W żaden sposób nie konkurujemy z deweloperami prywatnymi, bo oni sprzedają mieszkania albo za gotówkę, albo za kredyt hipoteczny. Naszych działań nie należy jednak mylić z pomocą socjalną, ponieważ nasi odbiorcy posiadają środki na opłacenie miesięcznego czynszu, natomiast nie mają możliwości wzięcia kredytu hipotecznego.

Pełni zapis wideo z debaty „Budownictwo mieszkaniowe jako szansa dla polskiej gospodarki” można znaleźć W TYM MIEJSCU.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47