DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Zobacz zdjęcia z postępów prac na budowie w Gdyni

Zobacz zdjęcia z postępów prac na budowie w Gdyni

W Gdyni realizacja inwestycji w ramach rządowego programu mieszkaniowego przebiega w dobrym tempie. W pierwszych dwóch budynkach zostały zakończone prace fundamentowe i rozpoczęliśmy murowanie ścian pierwszej kondygnacji. Na całym terenie zakończona została już cała makroniwelacja oraz roboty ziemne pod drogę.

Inauguracja budowy 172 nowoczesnych mieszkań na wynajem w Gdyni odbyła się na początku lipca 2017 roku. Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki mówił wtedy, że „program Mieszkanie Plus to impuls rynkowy stworzony przez państwo w celu zwiększenia dostępności mieszkań w Polsce”.

W opinii wicepremiera Morawieckiego, Mieszkanie Plus to pierwszy kompleksowo zaprojektowany i realizowany program mieszkaniowy w Polsce, będący dla wielu społeczności lokalnych symbolicznym punktem zwrotnym w rozwoju.

Naszym celem jest przełamanie barier ograniczających rozwój budownictwa mieszkaniowego w Polsce w trzech najważniejszych wymiarachzapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów. – W wymiarze finansowym stawiamy na aktywizację inwestycyjną milionów Polaków, m.in. poprzez powszechnie znany na całym świecie system REIT-ów. W wymiarze technologicznym chcemy tworzyć zapotrzebowanie na innowacyjne produkty i tym samym zachęcać przedsiębiorców do kreowania bardziej konkurencyjnych rozwiązań. Z kolei w wymiarze regulacyjnym niezbędne jest uproszczenie procedur administracyjnych i zapewnienie sprawnego transferu nieruchomości publicznych na cele budownictwa mieszkaniowego.

Pierwsze łopaty zostały również wbite pod budowę 215 mieszkań w Wałbrzychu oraz 329 mieszkań w Pruszkowie. Wcześniej zainaugurowane zostały inwestycje w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Łącznie w przygotowaniu jest ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. jest już w budowie.

AKTUALNE ZDJĘCIA Z BUDOWY W GDYNI:

 

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47