DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Wyróżnione prace przed Ministerstwem Rozwoju

Wyróżnione prace przed Ministerstwem Rozwoju

Przed Ministerstwem Rozwoju w Warszawie stanęły prace wyróżnione w konkursie architektonicznym na Modelowy Dom Wielorodzinny. Wystawę można oglądać do 12 października.

Zapraszamy na wystawę prac zgłoszonych w konkursie architektonicznym na Modelowy Dom Wielorodzinny. Dom modelowy to miejsce, w którym śmiałe wizje architektów mają spotkać się z nowoczesną myślą techniczną. Wystawa stoi przed Ministerstwem Rozwoju, na placu Trzech Krzyży 3/5 w Warszawie. Potrwa do 12 października.

Organizując konkurs na opracowanie koncepcji wielorodzinnego domu modelowego, spółka BGK Nieruchomości chciała udowodnić, że na polskim rynku mieszkaniowym można dokonać istotnych zmian. Nagrodzone projekty  mają być przyjazne rodzinom i lokalnej społeczności, muszą także spełniać rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne,  jednocześnie zachowując niski koszt budowy, który pozwoli oferować czynsz dla osób słabiej uposażonych.

Jednym z ważnych warunków postawionych przed architektami jest wymóg zaprojektowania budynków mieszkalnych, których koszt budowy nie przekroczy 2 tysięcy złotych za metr kwadratowy w stanie deweloperskim. Opracowanie koncepcji domu modelowego dla filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus ma się przyczynić do rozwoju polskich innowacji budowlanych i infrastrukturalnych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Uczestnicy pierwszego przygotowali projekt modelowej zabudowy wielorodzinnej dla teoretycznej lokalizacji, następnie autorzy 12 prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu dopasowywali swoją koncepcję do uwarunkowań konkretnej działki położonej w Katowicach przy ulicy Korczaka.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47