DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Mieszkanie Plus na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Mieszkanie Plus na Wschodnim Kongresie Gospodarczym

Dotychczasowe osiągnięcia rządowego programu, jego główne założenia oraz przyszłość rynku mieszkaniowego w Polsce – te trzy zagadnienia były głównymi tematami dyskusji o Mieszkaniu Plus, która odbyła się podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

W debacie udział wzięli: 

  • Artur Kaźmierczak, prezes zarządu, Grupa Mzuri 
  • Piotr Fedorowicz, dyrektor biura transakcyjnego, BGK Nieruchomości 
  • Magdalena Malinowska-Wójcicka, główny specjalista w Departamencie Mieszkalnictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa 
  • Katarzyna Szpot-Prusak, starszy specjalista w Departamencie Mieszkalnictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
  • Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej

Dotychczasowe osiągnięcia i realne działania programu podsumował Piotr Fedorowicz, dyrektor biura transakcyjnego BGK Nieruchomości. 

– Zostaliśmy poproszeni przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa o operacyjne przygotowanie programu Mieszkanie Plus. Jako spółka, która zarządza już funduszem mieszkań na wynajem o aktywach ok. 1 mld zł, posiadamy bardzo duże doświadczenie operacyjne i doskonałe zaplecze analityczne. Jeśli chodzi o program w procesie inwestycyjnym jest już około 10 tys. mieszkań za łączną kwotę rzędu 2 miliardów złotych. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie te inwestycje osiągną realną formą ponieważ procesy pozyskiwania finansowania i rozpoczęcia budów już trwają. Na ten moment rozpoczęliśmy już 5 inwestycji w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Pruszkowie, Gdyni i Jarocinie. Co daje około 1.200 mieszkań – powiedział Piotr Fedorowicz.

>> PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE DEBATY

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47