DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Wiceminister Kwieciński zainaugurował wystawę przed Ministerstwem Rozwoju

Wiceminister Kwieciński zainaugurował wystawę przed Ministerstwem Rozwoju

Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, oraz Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości, opowiedzieli dziennikarzom o konkursie architektonicznym „Modelowy Dom Wielorodzinny” i zaprezentowali wystawę wyróżnionych prac.

Przed Ministerstwem Rozwoju w Warszawie stoją prace wyróżnione w konkursie architektonicznym na Modelowy Dom Wielorodzinny. Wystawę uroczyście zainaugurowali Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, oraz Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości. 

„Ta wystawa jest ważna, bo pokazuje, że polskie środowisko architektów jest zainteresowane udziałem w rządowym programie mieszkaniowym, udowadniając jednocześnie, że ma do tego pełne kompetencje” – powiedział wiceminister Jerzy Kwieciński.

Organizując konkurs na opracowanie koncepcji wielorodzinnego domu modelowego, spółka BGK Nieruchomości chciała udowodnić, że na polskim rynku mieszkaniowym można dokonać istotnych zmian. Nagrodzone projekty  mają być przyjazne rodzinom i lokalnej społeczności, muszą także spełniać rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne,  jednocześnie zachowując niski koszt budowy, który pozwoli oferować czynsz dla osób słabiej uposażonych.

„Cieszymy się, że możemy zaprezentować wyniki naszego konkursu. Realizując rządowy program, BGK Nieruchomości wpisuje się w wieloletnią tradycję wspierania budownictwa mieszkaniowego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, nie tylko w formie kredytowania, ale również poprzez promowanie nowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych” – powiedział Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości

Jednym z ważnych warunków postawionych przed architektami był wymóg zaprojektowania budynków mieszkalnych, których koszt budowy nie przekroczy 2 tysięcy złotych za metr kwadratowy w stanie deweloperskim. Opracowanie koncepcji domu modelowego dla filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus ma się przyczynić do rozwoju polskich innowacji budowlanych i infrastrukturalnych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Uczestnicy pierwszego przygotowali projekt modelowej zabudowy wielorodzinnej dla teoretycznej lokalizacji, następnie autorzy 12 prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu dopasowywali swoją koncepcję do uwarunkowań konkretnej działki położonej w Katowicach przy ulicy Korczaka.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47