DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Tak budujemy w Jarocinie

Tak budujemy w Jarocinie

Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy, gdzie w ramach rządowego programu mieszkaniowego ma powstać w sumie 366 mieszkań. 

Jesteśmy już na półmetku prac, trwa krycie dachów, zaczęliśmy także prace wewnątrz. Na budowie pracują już elektrycy i hydraulicy, trwa także korytowanie terenu wokół domów, pod kostkę brukową i zagospodarowanie terenu – mówił niedawno Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (JTBS). – W tej chwili mamy ponad 640 wniosków, z tego około 100 spoza gminy. Listę mieszkańców, którym uda zakwalifikować się do programu, ogłosimy w grudniu – dodał Wolski.

Inwestycja jest realizowana w trzech lokalizacjach - w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej i ul. Leszczyce oraz w Siedleminie. Mieszkania będą budowane "pod klucz" w dwóch opcjach: 35,6 oraz 55,1 m kw. Cena za czynsz ma wynosić 10-12 zł za m kw. (jego dokładna cena będzie zależna od lokalizacji mieszkań).

W części komercyjnej (realizowanej przez BGK Nieruchomości) rządowego programu jest przygotowywanych obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. jest już w budowie. Wartość inwestycji przekracza 2 mld zł.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47