DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Nasza wystawa stanęła na Krakowskim Przedmieściu

Nasza wystawa stanęła na Krakowskim Przedmieściu

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, przy skwerze im. księdza Jana Twardowskiego, stanęła wystawa prac wyróżnionych w naszym konkursie na projekt Modelowego Domu Wielorodzinnego. Ekspozycja będzie stała tam do 30 października, zapraszamy do zwiedzania!

Zapraszamy na wystawę prac zgłoszonych w konkursie architektonicznym na Modelowy Dom Wielorodzinny. Dom modelowy to miejsce, w którym śmiałe wizje architektów mają spotkać się z nowoczesną myślą techniczną. Wystawa stoi na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, przy skwerze im. księdza Jana Twardowskiego. Potrwa do 30 października.

Organizując konkurs na opracowanie koncepcji wielorodzinnego domu modelowego, spółka BGK Nieruchomości chciała udowodnić, że na polskim rynku mieszkaniowym można dokonać istotnych zmian. Nagrodzone projekty  mają być przyjazne rodzinom i lokalnej społeczności, muszą także spełniać rygorystyczne standardy techniczne i urbanistyczne,  jednocześnie zachowując niski koszt budowy, który pozwoli oferować czynsz dla osób słabiej uposażonych.

Jednym z ważnych warunków postawionych przed architektami jest wymóg zaprojektowania budynków mieszkalnych, których koszt budowy nie przekroczy 2 tysięcy złotych za metr kwadratowy w stanie deweloperskim. Opracowanie koncepcji domu modelowego dla filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus ma się przyczynić do rozwoju polskich innowacji budowlanych i infrastrukturalnych.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Uczestnicy pierwszego przygotowali projekt modelowej zabudowy wielorodzinnej dla teoretycznej lokalizacji, następnie autorzy 12 prac zakwalifikowanych do kolejnego etapu dopasowywali swoją koncepcję do uwarunkowań konkretnej działki położonej w Katowicach przy ulicy Korczaka.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47