DZIŚ: 16 Styczeń, 2019

Wicepremier Mateusz Morawiecki o Mieszkaniach dla Rozwoju

Wicepremier Mateusz Morawiecki o Mieszkaniach dla Rozwoju

Z ogromną uwagą traktujemy tanie budownictwo mieszkaniowe. Naszym celem jest stworzenie nowego rynku mieszkań na wynajem – we współpracy z samorządami, instytucjami państwowymi, spółkami skarbu państwa i inwestorami prywatnymi. Patrzymy na rynek mieszkaniowy z perspektywy człowieka. W najbliższych dwóch latach położę ogromny nacisk na to, by ograniczyć deficyt mieszkaniowy – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów.

W siedzibie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych wicepremier Mateusz Morawiecki podsumował dwa lata rządu i przedstawił dotychczasowe osiągnięcia resortów rozwoju i finansów oraz zapowiedział dalsze działania w sferze gospodarczej. Przekonywał, że celem rządu jest przestawienie gospodarki na tory inwestycji, innowacyjności i eksportu. Podkreślał, że priorytetem na najbliższe dwa lata pozostanie stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.

Wicepremier zaznaczył, że głównym celem rozwoju polskiej gospodarki jest poprawa jakości życia Polaków oraz zatrzymanie tych, którzy rozważają emigrację. Ważnym narzędziem do osiągnięcia tego celu jest rozwój taniego budownictwa mieszkaniowego. Mateusz Morawiecki przypomniał, że inwestycje w ramach programu „Mieszkania dla Rozwoju” są już w trakcie realizacji i zadeklarował silne wsparcie dla rozwoju tego projektu.

Komentarze:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/mplus/domains/mplus.pl/public_html/core/i18n/i18n.php on line 47