Mieszkanie dla Rozwoju w Łowiczu: ruszyła budowa 96 mieszkań

96 mieszkań w programie Mieszkanie dla Rozwoju powstanie w Łowiczu na działce przy ul. Krudowskiego. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2021 r.

Trzy czterokondygnacyjne budynki zaprojektowała pracownia PA+U Rafał Mazur oraz GDA Łukasz Gaj. Projekt zakłada budowę prostych i nowoczesnych budynków o elewacji w kolorze białym.

Generalnym wykonawcą jest warszawska spółka ZAB-BUD. Ta działająca od niemal 40 lat firma budowalna ma na koncie nie tylko realizację i rewitalizację wielu budynków mieszkalnych, ale także mi.in. przebudowę dworca kolejowego Warszawa- Stadion i warszawskiego pawilonu „Zodiak”.

– Inwestycja powstanie w doskonałej lokalizacji. Jestem przekonany, że osiedle będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Do tej pory do Urzędu Miejskiego w Łowiczu wpłynęło już 170 podań od osób, które chcą osiedlić się w tych 96 mieszkaniach – podkreślał burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński w czasie uroczystości wbicia łopaty pod osiedle.

Dodajmy, że działka położona jest w północnej części miasta. Do rynku jest stąd ok. 2 km. W promieniu 500 metrów od planowanej inwestycji są sklepy oraz zespół szkół. W odległości ok. 800 metrów jest niepubliczny zakład opieki zdrowotnej.

Mieszkanie Plus

Przyjęty przez rząd w 2016 r. Narodowy Program Mieszkaniowy zakłada trzy formy wsparcia budownictwa mieszkaniowego w ramach pakietu Mieszkanie Plus:
• program wsparcia budowy mieszkań komunalnych, czyli mieszkań dla najuboższych;
• program społecznego budownictwa czynszowego, realizowany przez towarzystwa budownictwa społecznego (TBS) i spółdzielnie mieszkaniowe;
• program, który zakłada budowę na zasadach rynkowych dostępnych cenowo mieszkań na wynajem, także z możliwością dojścia do własności.

Realizację tego trzeciego programu – finansowanego przez Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju, którego inwestorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego – rząd powierzył spółce PFR Nieruchomości. Adresatami programu Mieszkanie dla Rozwoju są ci, których dochody są zbyt wysokie, żeby dostać mieszkanie od gminy, a równocześnie zbyt niskie, żeby je kupić za kredyt. Szacuje się, że w takiej sytuacji może być nawet 40% polskiego społeczeństwa.

Najemcy, których nabór odbywa się w oparciu o procedury uchwalone przez radę gminy, mogą nawet przez 15 lat korzystać z dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start.

Więcej informacji:
www.mieszkanieplus.gov.pl
www.infonajem.pl